Cezary Kulesza spotka się z Fernando Santosem! Spotkanie na szczycie już jutro

We wtorek o godzinie 10:00 w siedzibie PZPN ma dojść do spotkania Cezarego Kuleszy z Fernando Santosem. Informację przekazał Tomasz Włodarczyk.

W niedzielny wieczór reprezentacja Polski przegrała trzecie spotkanie w eliminacjach EURO 2024. Tym razem lepsza od Biało-Czerwonych okazała się Albania, która wygrała 2:0. Sytuacja Polski w w grupie eliminacyjnej jest fatalna. Na ten moment zajmuje ona dopiero 4. miejsce w grupie „E” z dwoma punktami straty do Czech i czterema do Albanii. Szansa Polaków na bezpośredni awans na EURO jest mała. Wciąż jest to jednak możliwe, również poprzez baraże.

Marcowa porażka z Czechami uchodziła za wypadek przy pracy, był to zresztą debiut Santosa w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Jednakże porażka z Mołdawią w czerwcu była już kompromitacją. Oznaczała ona brak możliwości kolejnej pomyłki w eliminacjach. Niestety, w niedzielę Polacy doznali kolejnej nieoczekiwanej porażki z Albanią. Po niej ruszyła lawina krytyki.

Po porażce z Albanią oberwało się niemal każdemu – piłkarzom, PZPN-owi oraz Fernando Santosowi. Na przestrzeni ostatnich miesięcy reprezentacja nie zrobiła żadnego progresu, co jest kamyczkiem do ogródka portugalskiego szkoleniowca. Nic więc dziwnego, że po ostatniej porażce znaczna część polskiego społeczeństwa zaczęła się domagać jego zwolnienia. On sam przyznał jednak, że do dymisji się nie poda. Niewykluczone jednak, że Santos dojdzie do porozumienia z Cezarym Kuleszą w sprawie ewentualnego wcześniejszego rozwiązania kontraktu. Gołym okiem widać, że współpraca nie układa się najlepiej dla żadnej ze stron. Mówią o tym również liczne przecieki medialne.

Odejście Fernando Santosa z reprezentacji Polski jest bardzo możliwe. Przyszłość Portugalczyk rozwiąże się w ciągu najbliższych dni. Wiemy już, że wkrótce Santos spotka się z Cezarym Kuleszą. Tomasz Włodarczyk z „Meczyków” poinformował, że do spotkania dojdzie we wtorek o 10:00 w siedzibie PZPN. W spotkaniu ma uczestniczyć także asystent Santosa, Grzegorz Mielcarski. Po powrocie do Polski prezes oraz jego współpracownicy mieli rozpocząć rozmowy odnośnie przyszłości selekcjonera.

Michał Budzich