Ceny biletów na Super Bowl zwalają z nóg. „To może być najdroższy mecz w historii”

Firmy zajmujące się dystrybucją biletów na Super Bowl podały informacje na temat cen. Najtańsze bilety kosztują około sześciu tysięcy dolarów.

 

Super Bowl dla bogatych

 

Według ekspertów tegoroczny Super Bowl będzie zapamiętany jako ten, z najdroższymi biletami. Rzecznik prasowy jednej z firm zajmującej się dystrybucją wejściówek na spotkanie Kansas City Chiefs z San Francisco 49ers opowiedział o cenach.

 

– Popyt nadal rośnie… W porównaniu do zeszłego roku ceny są znacznie wyższe. Średnia cena sprzedanego biletu wynosi ok. 8600 dolarów, co jest zgodne z prognozami, i nieco powyżej cen na Super Bowl w Los Angeles sprzed dwóch lat. Jesteśmy zatem na etapie, że może to być najdroższy mecz w historii, ale jest trochę za wcześnie, aby o tym przesądzić – powiedział Adam Budelli w rozmowie z Reuters.

 

W sobotę za najtańsze miejsca trzeba było zapłacić od 5726 do 6083 dolarów (w zależności od firmy – przyp. red.). To około 23 tysięcy złotych. Lokalizacja i starcie dwóch najpopularniejszych drużyn przyciąga sporą publikę.

Stadion w Las Vegas może pomieścić około 65 000 widzów. Spotkanie Kansas City Chiefs z San Francisco 49ers uchodzi za najchętniej oglądane wydarzenie w amerykańskiej telewizji.

Źródło: TVP Sport, Reuters, PAP