Celtic Glasgow nie wykona szpaleru dla odwiecznych rywali. Trener „Celtów” komentuje

John Kennedy, trener Celtiku Glasgow, potwierdził, że jego piłkarze na wykonają szpaleru dla Glasgow Rangers. Szkocki szkoleniowiec nawiązał do historii sprzed dwóch lat.

Mistrzostwo Glasgow Rangers

Na początku marca piłkarze Glasgow Rangers przedwcześnie zapewnili sobie mistrzostwo Szkocji. The Gers sięgnęli po najważniejsze trofeum w kraju po raz pierwszy od sezonu 2010/2011. W obecnej kampanii wciąż są niepokonani. W sumie jest to 55. tytuł Rangersów w historii. Dla porównania The Bhoys byli mistrzami kraju 51-krotnie.

Piłkarze Celtiku nie zrobią szpaleru

W niedzielę zostanie rozegrany derbowy pojedynek pomiędzy Celtikiem a Glasgow Rangers. Nie da się ukryć, że jest to jeden z największych klasyków piłkarskich na świecie. John Kennedy potwierdził w rozmowie ze „Sky Sports”, że jego piłkarze nie planują robić szpaleru dla swoich odwiecznych rywali.

Rozmawialiśmy o tym w szerszym gronie i nie zrobimy tego. Nie chodzi o brak klasy. Jesteśmy klubem, który zawsze pokazuje klasę i godność. Ale dwa lata temu ta sama grupa piłkarzy weszła na Ibrox Park jako mistrzowie i nie okazano jej wtedy szacunku. Nie sądzę, żeby wtedy zrobiono z tego powodu tyle zamieszania i nie uważam tego za duży problem – skomentował Kennedy.

Michał Budzich