Były selekcjoner reprezentacji Polski skrytykował Lewandowskiego! „To nie do przyjęcia”

Robert Lewandowski wybrał się na zasłużony urlop po dość długim i pokręconym sezonie. Nie wszystkim podoba się jednak jego decyzja. Według Jerzego Engela kapitan reprezentacji Polski powinien pojechać na zgrupowanie i pomóc drużynie.

Reprezentacja Polski w poniedziałek rozpoczęła pierwsze zgrupowanie po długiej pandemicznej przerwie. Na obozie przed Ligą Narodów zabraknie kilku ważnych zawodników. Krychowiak leczy kontuzję, Buksa i Frankowski musieli zostać w Stanach, a Lewandowski wyjechał na zasłużony urlop.

Postawa Lewandowskiego nie spodobała się Jerzemu Engelowi. Były selekcjoner reprezentacji Polski uważa, że kapitan powinien być z drużyną po tym trudnym czasie i pomóc jej budować się na nowo.

Reprezentacja narodowa to reprezentacja narodowa. Robert Lewandowski jest jej kapitanem. Nie wyobrażam sobie, by po tak trudnym czasie, jaki wszyscy przeżywamy, jego nie było z drużyną – powiedział Engel w programie 4-4-2

Kiedy kapitana nie ma w tak ciężkim momencie, kiedy zespół się znowu spotyka, kiedy od nowa trzeba budować tę drużynę w tak wymagających warunkach, jakie w tej chwili mamy, wtedy jest trudno. Jestem przeciwny temu. Dla mnie, jako byłego selekcjonera, jest to nie do przyjęcia. Nie ma ważniejszego zespołu, niż narodowa reprezentacja. Tego się nie robi – dodał

 

Kacper Polaczyk