Były mistrz UFC zagra w klubie piłkarskim? Legenda otrzymała już ofertę!

Jak donoszą zagraniczne media, ofertę od jednego z rosyjskich klubów otrzymał były mistrz UFC w wadzie lekkiej – Khabib Nurmagomedov. Rosjanin miałby dołączyć do klubu FC Kamaz.

Legenda UFC spróbuje swoich się w piłce nożnej?

Khabib Nurmagomedov jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników mieszanych sztuk walki w historii. 32-letni Rosjanin zdobył tytuł UFC w wadze lekkiej w kwietniu 2018 roku. Na gali UFC 229 w październiku 2018 roku pokonał przez poddanie legendarnego Conora McGregora. Pod koniec ubiegłego roku Khabib ogłosił zakończenie swojej kariery w mieszanych sztukach walki, będąc niepokonanym na ringu zawodowym.

Oferta z 3. ligi

Rosjanin po zakończeniu kariery zaczął w żartach mówić, że jego kolejnym celem będzie przemiana w piłkarza. Wspomniany klub FC Kamaz, który występuje na co dzień w 3. lidze rosyjskiej, zaproponował 32-latkowi grę w swoim zespole.

Propozycja wyjazdu na obóz przygotowawczy

FC Kamaz odpowiedział Rosjaninowi, wymieniając kilka powodów, dla których mógłby on dołączyć do ich drużyny. Klub zaoferował Khabibowi wyjazd na 3-tygodniowy obóz przygotowawczy, który startuje już 12 lutego.

Nie tak dawno w sieci pojawiło się nagranie Khabiba grającego w piłkę. Rosjanin wykazał się na nim niezwykłą szybkością.

źródło: sport24.ru, sportbible.com

Michał Budzich