Były mistrz świata zagra w Ekstraklasie? Wisła Kraków szuka wzmocnień

Według niemieckiego Riviersport do Wisły Kraków może dołączyć Kevin Grosskreutz. Były mistrz świata jest obecnie bez pracy, a Biała Gwiazda przeżywa trudne chwile w Ekstraklasie.

Kto ma chrapkę na Grosskreutza?

Niemiec od początku października jest bezrobotny. 32-latek rozstał się z KFC Uerdingen w dość nieprzyjemnych okolicznościach. Cała sprawa zakończyła się w sądzie, a Grosskreutz domaga się od swojego byłego pracodawcy 500 tysięcy euro.

W listopadowym wywiadzie Kevin Grosskreutz zdradził, że bierze pod uwagę zakończenie zawodowej kariery i granie na szczeblu amatorskim. W mediach pojawiły się nawet nazwy klubów, które byłby zainteresowane pozyskaniem Niemca – ASC 09 Dortmund i TuS Boewinghausen.

Z informacji Riviersport wynika, że 32-latek nie otrzymał ofert z żadnego poważnego niemieckiego klubu. Gazeta uważa jednak, że Wisła Kraków chętnie sprowadziłaby Grosskreutza do siebie. Co ciekawe, współwłaścicielem i piłkarzem Białej Gwiazdy jest Kuba Błaszczykowski, który przez kilka lat grał z byłym mistrzem świata w Borussi Dortmund.

To właśnie w barwach BVB Grosskreutz 2 razy wygrał Bundesligę i zagrał w finale Ligi Mistrzów. Dzięki dobrym występom w Borussi 32-latek załapał się do reprezentacji Niemiec, z którą w 2014 roku wywalczył mistrzostwo świata. Grosskreutz reprezentował również barwy Galatasaray, Stuttgartem czy Darmstadt. Niemiec obecnie jest bezrobotny, a decyzję o swojej przyszłości podejmie do 20 stycznia.

Kacper Polaczyk