Była „gwiazda” ekstraklasy trafi do więzienia. Nicki Bille Nielsen znowu narozrabiał…

Nicki Bille Nielsen został w Polsce zapamiętany nie ze względu na umiejętności piłkarskie, ale głównie za to, co robił poza boiskiem. Duńczyk był jedyny w swoim rodzaju, a teraz znowu poważnie narozrabiał.

32-latek w swojej karierze zwiedził znaczną część Europy i miał przyjemność grać w takich klubach jak, chociażby Vilarreal, Elche, czy Lech Poznań. Do Polski trafił w styczniu 2016 roku i dla Lecha grał do 2018 roku. Przez dwa lata zagrał w 43 oficjalnych meczach, w których zdobył zaledwie 8 bramek.

W życiu Duńczyka absurd goni absurd. W ostatnim czasie 32-latek był objęty aresztem domowym za m.in. grożenie rowerzyście pistoletem gazowym, grożenie portierowi i posiadanie kokainy. Podczas aresztu musiał się stosować do kilku obostrzeń jak np. zakaz picia alkoholu, który ostatnio złamał.

Wypił kilka piw – Carlsberg – które uznał za bezalkoholowe. Nie planował spożywać alkoholu, ale pomyślał, że to piwo bezalkoholowe i zapomniał poprawnie przeczytać etykietę.  – mówi prawnik Asser Gregersen dla BT.

Z uwagi na złamanie zakazu spożywania alkoholu, kara aresztu domowego zostanie zamieniona na odsiedzenie wyroku w więzieniu.

Michał Budzich