Budujące przemówienie Roberta Lewandowskiego po meczu z Walią. „Chce się w tej drużynie być, grać i wygrywać” [WIDEO]

Na kanale „Łączy Nas Piłka” pojawił się materiał z szatni tuż po meczu z reprezentacją Walii. Na nagraniu widać budującą przemowę Roberta Lewandowskiego. Kapitan podsumował fatalne w wykonaniu Polaków eliminacje oraz dodał, że jest pełen optymizmu przed nadchodzącymi Mistrzostwami Europy.

Reprezentacja Polski zagra na tegorocznych Mistrzostwach Europy w Niemczech! Biało-Czerwoni wywalczyli awans na EURO 2024 dzięki wygranej nad Walią. Niezwykle emocjonujące dla polskich kibiców spotkanie trwało ponad 2 godziny. Polacy pokonali Walijczyków dopiero w serii rzutów karnych. Po 120 minutach gry był remis 0:0.

Dzięki wygranej nad Walią po raz 5. z rzędu zagramy na Mistrzostwach Europy. Seria ta trwa od 2008 roku. Tym razem czeka nas wyjątkowo wymagające wyzwanie. Naszymi grupowymi rywalami będzie Francja, Holandia i Austria. Turniej zostanie rozegrany na przełomie czerwca i lipca tego roku.
Dzień po meczu z Walią na kanale „Łaczy Nas Piłka” w serwisie YouTube pojawiło się nagranie z szatni. W krótkim pięciominutowym filmie widzimy ogromną radość świętujących piłkarzy. Możemy usłyszeć także przemowy, jakie wygłosili Michał Probierz, Cezary Kulesza i Robert Lewandowski.

Przemowa Roberta Lewandowskiego jest szczególna. Kapitan krótko podsumował to, co wydarzyło się w eliminacjach. Podziękował kolegą za dobrą grę w barażach. Pochwalił ich za grę w meczu z Walią, przyznając, że w takiej drużynie chce się grać i wygrywać. 35-latek z optymizmem patrzy w przyszłość. Jak usłyszeliśmy, Robert jest pełen nadziei, iż naszej reprezentacji uda się wygrać jakieś mecze podczas nadchodzącego EURO.
– Ja również chciałbym wam podziękować. Przede wszystkim za to, co pokazaliśmy w tych dwóch meczach – dzisiejszym i tym z Estonią w Warszawie – rozpoczął Robert Lewandowski.

– Wiem, że eliminacje były ch****e, do dupy. Wszystko co tam zrobiliśmy źle, to było w tych eliminacjach. Ale ten etap jest już zamknięty. Były play-offy. Pokazaliśmy naprawdę fajną grę. Dzisiaj graliśmy naprawdę dobrze w piłkę. Z boiska czuło się, że to jest coś fajnego. Że chce się w tej drużynie być, grać i wygrywać. I to zwycięstwo to jest przygotowanie do Mistrzostw Europy – powiedział Robert.

– Ja wierzę w to, że na tych Mistrzostwach Europy naprawdę pokażemy fajną piłkę, zdobędziemy punkty i naprawdę wygramy mecze. Ja w to wierzę, bo widzę, co tu się w tej drużynie dzieje – podsumował kapitan reprezentacji Polski.

źródło: Łączy Nas Piłka

Michał Budzich

Dodaj komentarz