Brzęczek o rozmowie z Lewandowskim. „Wszystko sobie wyjaśniliśmy zaraz po zgrupowaniu”

Jerzy Brzęczek pojawił się w czwartek na konferencji prasowej podczas której odpowiadał na pytania dziennikarzy. Selekcjoner sprostował temat jakim była cisza Roberta Lewandowskiego po spotkaniu z Włochami. Brzęczek wyznał, że po zgrupowaniu porozmawiał z kapitanem biało-czerwonych.

JAK PORADZI SOBIE POLSKA W ELIMINACJACH? OBSTAW W BETFAN

Z KODEM „ESATROLLS” 600zł BEZ RYZYKA

Lepsze stosunki trenera z Robertem Lewandowskim

Po meczu z Italią wielu Polaków doszukiwało się konfliktu na linii Lewandowski-Brzęczek. Jeszcze wcześniej selekcjoner wspomniał w książce pt. „W grze”, że napastnik Bayernu miał dystans do jego nominacji na trenera reprezentacji. Z czasem jednak złapali ze sobą lepszy kontakt. Brzęczek wypowiada się o „Lewym” w samych superlatywach, a jako przykład sugestii co do gry podaje sytuacje jakie przydarzały się w Bayernie Monachium.

Robert jest najlepszym piłkarzem na świecie. Najskuteczniejszym strzelcem Bayernu Monachium. Podam jako przykład jego słowa z przeszłości, kiedy zdarzało mu się krytykować władze Bayernu i ich politykę. Legendy tego klubu.

Czy panowie po tych słowach nie mają dobrych relacji? Czy nie osiągają wspólnych sukcesów? Właśnie kończą jeden z najlepszych dwunastu miesięcy w historii. W piłce na najwyższym poziomie zdarzają się różne momenty – lepsze i gorsze.

Każdy wie, jaką pozycję ma Robert. Jakie ma ambicje i cele, dlatego po nieudanym meczu kadry może odreagować w taki sposób. On ma prawo do swojego zdania, a ja to zdanie chcę znać – cytuje Brzęczka portal meczyki.pl.

Rozmowa po listopadowym zgrupowaniu

Po listopadowych meczach z Włochami i Holandią, Jerzy Brzęczek odbył długą rozmowę z kapitanem zespołu. Trener chciał poznać punkt widzenia Lewandowskiego. Były szkoleniowiec m.in. Wisły Płock wspomina, że często rozmawia z zawodnikami. Według Brzęczka rozmowy na linii trener-piłkarze są najlepszym kluczem do osiągnięcia porozumienia.

Chcieliśmy porozmawiać o naszej współpracy. Mamy do siebie wzajemny szacunek. Ja też byłem kapitanem. Rozmawiałem ze swoimi trenerami. To normalna rzecz. Podzieliliśmy się spostrzeżeniami na temat tego co dzieje się na boisku i poza nim.

Rozmawiam z Robertem i innymi doświadczonymi zawodnikami. Nie ma innej drogi niż nić porozumienia na linii trener-piłkarze. Nawet jeśli mój plan na dane spotkanie będzie idealny na papierze, nie wykonam go z pomocą zawodników. To musi być także ich plan.

Ogromna motywacja Lewandowskiego

Według selekcjonera biało-czerwonych, Robert Lewandowski był bardzo zmotywowany przed meczem z Włochami. Napastnik Bayernu jest bardzo ambitnym piłkarzem, przez co gdy tylko pojawiła się okazja na wygranie Ligi Narodów ten włączył jeszcze większe obroty. Wymowny wywiad z TVP Sport Brzęczek sprowadza właśnie do tego. Selekcjoner uważa, że z Lewandowskiego mogła wyjść frustracja po słabszym meczu.

Jeszcze nigdy nie widziałem Roberta tak zaangażowanego w trening jak przed tym meczem. Widać, że po dobrym październiku zdawał sobie sprawę, że mamy szansę na zwycięstwo w Lidze Narodów. Mało kto się spodziewał, że znajdziemy się w takiej sytuacji. Dlatego po tak słabym spotkaniu pewnie wyszła frustracja. Co jest zrozumiałe, jak jesteś ambitny.