Brazylijczyk zagra w reprezentacji Chin? Na przeszkodzie stoją przepisy FIFA

Brazylijski piłkarz Oscar jest obecnie reprezentantem Shanghai SIPG. 28-latek do tej pory rozegrał 48 meczów w barwach Canarinhos, a teraz chce zmienić obywatelstwo na chińskie!

Oscar reprezentuje barwy chińskiego klubu od 1 stycznia 2017 roku, kiedy to przyszedł za 60 mln euro z Chelsea. Brazylijczyk zdążył na dobre zadomowić się w Chinach, że pojawiła się informacja o możliwej zmianie obywatelstwa.

Nawet jeśli Oscar uzyska chińskie obywatelstwo, to na przeszkodzie w grze dla reprezentacji Chin stoją przepisy FIFA. Mówią one, iż piłkarz może zagrać wyłącznie w jednej seniorskiej reprezentacji. A jak dobrze wiemy, Oscar ma bogatą karierę w reprezentacji Canarinhos, w której zagrał 48 spotkań i zdobył 12 bramek. Po raz ostatni zagrał w listopadzie 2015 roku.

Jestem w Chinach, wszyscy widzą jak dobrze gram. Gdyby FIFA zmieniła zasady naturalizacji, rozważyłbym grę dla reprezentacji Chin.

Lubię Chiny. Myślę, że inni piłkarze, który zdecydują się na wyjazd do tego kraju, skorzystają na tym ruchu- wyznał 28-latek w rozmowie z CGTN

Oscar nie byłby pierwszym Brazylijczykiem, który zdecydowałby się na taki ruch. Najlepszym przykładem jest Elkeson, który przybył do Chin w 2013 roku i stał się gwiazdą ligi. Po czasie zmienił obywatelstwo, a co więcej, otrzymał szansę na grę w reprezentacji Chin. Choć chińska federacja mówi jednak, iż nie chcą, by ich kadra składała się głównie z Brazylijczyków.

Michał Budzich