Borussia M’gladbach ma problemy z wyprzedaniem biletów. Wszystko przez przepisy sanitarne

Na bundesligowe stadiony powoli wracają kibice. Wydawać by się mogło, że stęsknili się oni za boiskowymi emocjami, a tymczasem Borussia Moenchengladbach ma problem ze sprzedażą biletów.

Borussia M’gladbach swój pierwszy domowy mecz rozegra 26 września przeciwko Unionowi Berlin. Na stadionie może zasiąść 10804 kibiców, co stanowi 20% pojemności stadionu. Według informacji tabloidu Bild klub może mieć problem z wyprzedaniem biletów. Ponad 1500 wejściówek jest nadal w obiegu, a mecz już za 2 dni.

Fanom drużyny z M’gladbach wcale nie chodzi o porażkę 0:3 w pierwszej kolejce przeciwko Borussi Dortmund, a o sposób sprzedaży karnetów. W trakcie zakupu mogą wybrać tylko sektor, zaś miejsce losuje system z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego. Nie ma nawet możliwości, aby rodzina czy przyjaciele usiadli obok siebie.

Nie idę na stadion. Nie mam na to ochoty, jeśli nie mogę usiąść obok swojej partnerki – stwierdził jeden z fanów klubu z M’gladbach

Zdecydowaliśmy się na spersonalizowane, pojedyncze miejsca, by dokładnie móc udokumentować, kto gdzie siedzi. W przypadku zakażenia musimy być w stanie zidentyfikować wszystkie osoby – tłumaczy w „Bildzie” Stephan Schippers, dyrektor finansowy Borussi

Kacper Polaczyk