Boniek wywołał burzę na Twitterze! Zabrał głos w sprawie wyborów…

Znany ze swoich kontrowersyjnych wpisów na twitterze Zbigniew Boniek znów dał o sobie znać. Tym razem odniósł się do polityki, gdzie narzeka na to, że o wyborze prezydenta decydują m.in. emeryci.

„Prezydent Polski dzisiaj może być wybrany głosami ludźmi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem. To chyba trochę dziwne w tak pięknym i rozwijającym się kraju jak nasza Polska.” – w taki sposób Zbigniew Boniek skomentował zarówno przebieg, jak i wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich.

Internauci są już przyzwyczajeni do kontrowersyjnych wpisów prezesa PZPN. Użytkownicy twittera już zdążyli zareagować na wpis Bońka. Przez 4 godziny znalazło się już ponad 4 tysiące odpowiedzi. Poniżej najciekawsze komentarze.

Poza tymi negatywnymi są wyjątki takie jak ten. Użytkownik stara się zrozumieć wpis Bońka i przyznaje mu rację popartą statystykami.

Statystyki mówią jasno, ponad 60% emerytów głosowało na Dudę. Natomiast głosy na Andrzeja wśród osób zamieszkujących wieś stanowiły ponad 54%. Jeśli chodzi o wykształcenie, to tu również nie ma zaskoczeń. Wraz ze wzrostem wyedukowania spada poparcie u Andrzeja Dudy. Osoby z wykształceniem podstawowym w 69% zagłosowały na obecnego prezydenta.

Michał Budzich