Boniek komentuje zwolnienie Brzęczka: Gdyby wszystko było dobrze, to bym takiego ruchu nie zrobił

W styczniu ogłoszono, iż Paulo Sousa zastąpi na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka. W specjalnej rozmowie z Polsatem Sport Zbigniew Boniek wyjaśnił, dlaczego podjął taką, a nie inna decyzję. 

Od zwolnienia Jerzego Brzęczka minęły już nieco ponad dwa tygodnie. Zaledwie kilka dni po tym, ogłoszono nowego selekcjonera reprezentacji Polski, którym został Paulo Sousa. W specjalnym wywiadzie dla Polsatu Sport prezes PZPN zdradza kulisy swojej decyzji.

– Rozumiem, że trener Jerzy Brzęczek może mieć do mnie jakiś żal. Ja muszę się jednak kierować innymi wartościami. Gdyby wszystko było dobrze, to bym takiego ruchu nie zrobił – opowiedział Zbigniew Boniek w rozmowie z Polsatem Sport.

Niemalże od początku przygody Brzęczka z reprezentacją Polski w roli trenera mówiło się, że styl prezentowany przez Lewandowskiego i spółkę jest grubo poniżej oczekiwań. Wyniki były, ale stylu i pomysłu na grę zdecydowanie brakowało. Widzieli to nie tylko kibice, ale i sam Zbigniew Boniek.

–  Do tej pory kadra uzyskała to, czego chcieliśmy, natomiast nie zrobiła tego w sposób, jakiego chcieliśmy. Wszyscy oczekiwaliśmy dużo, dużo więcej. To jest zadanie postawione przed nowym selekcjonerem – dodał Boniek.

Już w marcu rozpoczynają się eliminacje do Mundialu w Katarze. Przed trenerem Sousą ciężki zadanie, gdyż przed meczami o stawkę nie będzie miał czasu na żadne eksperymenty.

– Jestem spokojny, ale będę nerwowy, jak zawsze, przed każdym meczem reprezentacji. Dobry początek byłby mile widziany. Nie zapomnijmy, że te eliminacje są szalenie ciężkie – ocenił prezes PZPN.

źródło: Polsat Sport

Michał Budzich