Bild analizuje szanse Roberta Lewandowskiego w walce o złotą piłkę. „Ronaldo powinien być faworytem”

Zdaniem wielu ekspertów Robert Lewandowski wygrałby wyścig o Złotą Piłkę, gdyby nie odwołano tegorocznej gali. Dziennikarz niemieckiego „Bilda” przeanalizował jednak, że Cristiano Ronaldo bardziej zasługuje na tę nagrodę.

Sezon 2019/2020 jest niesamowity w wykonaniu polskiego napastnika. Lewandowski zdobył 51 bramek we wszystkich rozgrywkach. „Lewy” został królem strzelców Bundesligi oraz Pucharu Niemiec. Polak nadal znajduje się na pozycji lidera w klasyfikacji Złotego Buta, jednak przewaga nad Ciro Immobile cały czas topnieje. Obaj mają tyle samo punktów, z tym że Lewandowski spędził na boisku mniej czasu. Snajper Lazio ma za to przed sobą jeszcze dwa spotkania w ramach Serie A.

Szansę na to wyróżnienie ma także Cristiano Ronaldo. Według dziennikarza „Bilda”, Alfreda Draxlera to właśnie „CR7” powinien być faworytem w starciu o Złotą Piłkę.

Lewandowski wciąż czeka na swój pierwszy triumf w Lidze Mistrzów. Polak musi walczyć z reputacją, że nie potrafi strzelać bramek w naprawdę dużych, najważniejszych meczach – pisze Draxler.

Czy Lewandowski jest naprawdę lepszy od Cristiano Ronaldo? Nie chciałbym opowiadać się za Polakiem. Przede wszystkim czekałbym na rozstrzygnięcia w Lidze Mistrzów. To rozgrywki, w których koronowani są prawdziwi królowie – kontynuuje.

Rewanżowe spotkania 1/8 finału Champions League odbędą się 7 i 8 sierpnia. Później turniej zostanie dokończony w Lizbonie. Zwycięzcę Ligi Mistrzów świat pozna dopiero 23 sierpnia.