Bayern kupi dwóch zawodników z Bundesligi? Znamy nazwiska z ich listy życzeń

Christian Falk z Sport Bilda przedstawił nowe informacje ws. transferów Bayernu Monachium. Według dziennikarza mistrzowie Niemiec są zainteresowani pozyskaniem Floriana Neuhausa i Denisa Zakarii z Borussii Mönchengladbach.

Wymiana defensywy

Władze Bayernu Monachium zaczynają planować budowanie kadry na następny sezon. Działacze mistrzów Niemiec wiedzą, że z klubu najprawdopodobniej odejdzie David Alaba oraz Niklas Suele. Pierwszemu z nich kończy się umowa. Bayern zaproponował jej przedłużenie, jednak warunki piłkarza były zbyt wysokie dla władz Bawarczyków.

Bardzo możliwe, że z klubu również odejdzie Niklas Suele, który w ostatnich tygodniach nie przykłada się profesjonalnie do swojego zawodu. Najnowsze doniesienia sugerują, że Bayern chciałby sprzedać byłego zawodnika Hoffenheim.

Oprócz tych dwóch strat w defensywie, warto dodać, że Jerome Boateng ma umowę do końca czerwca 2021 roku. Wciąż nie jest znana jego przyszłość, jednak Niemiec będzie mógł negocjować kontrakt z nowym klubem już w styczniu.

Pomoc ważniejsza

Według Christiana Falka, Bayern skupia się jednak bardziej na załataniu dziury w pomocy, która może powstać po odejściu Javiego Martineza i ewentualnej sprzedaży Corentina Tolisso. Dziennikarz informuje, że w ich miejsce mogą dołączyć dwaj zawodnicy Borussii Mönchengladbach. Są nimi Florian Neuhaus i Denis Zakaria, którzy znaleźli się na liście dyrektora sportowego klubu.

Alternatywy

Bawarczycy zostawili sobie jednak otwartą furtkę na alternatywne rozwiązanie. Gdyby nie udało się ściągnąć zawodników z rywalizującego zespołu, Bayern skupiłby się na innym gruncie. Wśród kandydatów na transfer do pomocy ekipy z Monachium znajdują się Eduardo Camavinga oraz Lucien Agoumé. Na pierwszego z nich niedługo zapoluje pół Europy. Agoume z kolei to zawodnik Interu, który obecnie przebywa na wypożyczeniu w Spezii.