Bayer Leverkusen mistrzem Niemiec! Ogromna radość kibiców [WIDEO]

Bayer Leverkusen mistrzem Niemiec! Aptekarze przerwali serię mistrzostw Bayernu Monachium. W Leverkusen nastała ogromna euforia!

W niedzielne popołudnie Bayer Leverkusen podejmował na własnym obiekcie Werder Brema. Podopieczni Xabiego Alonso bez większych problemów pokonali swoich rywali aż 5:0. To zwycięstwo zapewniło Bayerowi mistrzostwo Niemiec w sezonie 2023/2024. Po 29 rozegranych kolejkach Bayer wciąż jest niepokonany w lidze niemieckiej. Do końca sezonu pozostało 5 kolejek.

Tegoroczne mistrzostwo Niemiec jest pierwszym triumfem Bayeru w historii ich występów w Bundeslidze. Tym samym przerwana została seria krajowych mistrzostw Bayernu Monachium. Bawarczycy wygrywali Bundesligę w ostatnich 11 sezonach.

Po dzisiejszym triumfie w Leverkusen nastąpiła ogromna euforia. Kibice obecni na stadionie Bayeru dali upust swoim emocjom, masowo wbiegając na murawę jeszcze przed zakończeniem meczu. Jako że była to 91. minuta gry, sędzia postanowił zakończyć mecz, nie doliczając dodatkowego czasu.

Radość udzieliła się nie tylko kibicom, ale oczywiście także samym piłkarzom i członkom sztabu Bayeru. Na mediach społecznościowych Aptekarzy pojawiła się cała masa materiałów z udziałem świętujących piłkarzy i trenerów.