Balotelli przyszedł na trening, a klub nie chciał go wpuścić!

Ostatnio znowu zrobiło się głośno o Balotellim. Niestety, nie chodzi o jego umiejętności, ale zachowanie. Piłkarz przestał kontaktować się z klubem i pojawiać się na treningach. Brescia postanowiła rozwiązać kontrakt z zawodnikiem w zeszłym tygodniu, a Mario… przyjść na trening.

Mario Balotelli przed sezonem dołączył do klubu z Brescii. Miał pomoc w utrzymaniu, ale 5 goli w 19 meczach nie świadczy dobrze o jego skuteczności. Na domiar złego Włoch sprawia problemy wychowawcze. Przestał pojawiać się na treningach, dzwonić. Uznał, że bezpieczniej będzie, jak zostanie w domu.

Prezes klubu stwierdził, że czas najwyższy zakończyć wybryki niesfornego Włocha, zwolnił go, a do panelu arbitrażowego włoskiej federacji złożył wniosek o jednostronne rozwiązanie kontraktu.

To dziwny chłopak, który myślami już nie jest z nami. Jego odejście jest oczywiste. To co robi teraz, niekoniecznie różni się od tego, co robił wcześniej w swojej karierze. To trochę anarchiczny typ osobowości. Podpisaliśmy z nim kontrakt, ponieważ naprawdę wierzyliśmy, że może wnieść istotny wkład do zespołu na boisku – mówi Massimo Cellino, prezes Brescii

Balotelli nie dał za wygraną. We wtorek przyjechał przebrany w strój na trening do klubowego ośrodka. Piłkarz miałby trenować indywidualnie i nadrobić zaległości. Zabrał także ze sobą zwolnienie lekarskie, które obowiązywało do poniedziałku, do godziny 21:30. Niestety, spod drzwi wygonił go ochroniarz po konsultacji z klubowym sztabem. Mario porozmawiał z kilkoma dziennikarzami, po czym udał się z powrotem do domu.

Teraz powiedzcie, że nie chcę trenować – mówił Mario

Zapewne to jeszcze nie koniec dramy z udziałem Włocha. Pozostało nam czekać na dalszy rozwój sytuacji.

Kacper Polaczyk