Arsene Wenger wspomoże Arsenal w kryzysie? Francuz zabrał głos ws. powrotu!

Ostatnie miesiące w wykonaniu Arsenalu nie wyglądają najlepiej. Głos ws. możliwego powrotu zabrał Arsene Wenger, który spędził ponad 20 lat na Emirates Stadium.

Fatalna forma Kanonierów w Premier League

Gra zespołu Mikela Artety w ostatnim czasie pozostawia wiele do życzenia. W Premier League Arsenal zajmuje obecnie 13. miejsce, a jeszcze przed kilkoma dniami ocierali się o strefę spadkową. Nieco lepiej jest w europejskich pucharach, gdzie Kanonierzy uzbierali komplet punktów w fazie grupowej Ligi Europy. Jednak umówmy się, wszyscy kibice Arsenalu czekają na powrót ich klubu do Champions League.

Były szkoleniowiec wróci do Arsenalu?

Arsene Wenger spędził długie lata w Arsenalu, w którym pracował jako trener w latach 1996-2018. Od listopada 2019 roku do dnia dzisiejszego pracuje w FIFA jako „Dyrektor rozwoju sportowego”. Francuz na antenie NBC wypowiedział się nt. możliwego powrotu na Emirates Stadium.

– Jeśli w Arsenalu będą mnie potrzebować, pomogę. Czas to dobry lekarz – stwierdził 71-latek.

W ostatnich tygodniach wielu kibiców Arsenalu miało wątpliwości co do pracy obecnego trenera – Mikela Artety. Francuski trener staje jednak w obronie hiszpańskiego szkoleniowca, twierdząc, że ma on wielką pasję do futbolu.

– Mikel Arteta ma wielką pasję do gry i dużo motywacji. Ma chęć dobrego wykonania pracy – przyznał Francuz na antenie radia Talk Sport.

Michał Budzich