Arkadiusz Milik wróci do Włoch? Tym razem nie chodzi o Juventus!

Arkadiusz Milik ponownie jest łączony z powrotem do Włoch. Prędzej mówiło się o ponownym zainteresowaniu ze strony Juventusu, a do Starej Damy w wyścigu o Polaka dołączył teraz Inter Mediolan.

Arek Milik udanie rozpoczął swoją przygodę w Olympique Marsylia. W ośmiu dotychczasowych meczach dla OM Polak strzelił 4 bramki. Na pierwszy rzut oka może i nie jest to jakaś niezwykle imponująca statystyka. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę ostatnią formę biało-niebieskich, to każdą bramkę należy traktować jako wartość dodaną, gdyż nikt nie oczekuje od niego, aby wpisywał się na listę strzelców co mecz.

Inter chce wzmocnić linię ataku

Obecnie zespół Antonio Conte preferuje grę na dwóch napastników, którymi są Romelu Lukaku oraz Lautaro Martinez. Obaj mają ustabilizowaną pozycję w klubie i z reguły wywiązują się ze swoich obowiązków co najmniej przyzwoicie.

Dla Argentyńczyka przygotowywana jest nowa umowa na 3 lata, na mocy której piłkarz miałby zarabiać 4.5 miliona euro rocznie + bonusy. Ponadto usunięta zostałaby klauzula odstępnego, która wynosi obecnie 111 milionów euro. Serwis fcinter.pl pisze, że Nerazzurri chcą oprzeć przyszłość klubu właśnie wokół tego piłkarza.

Możliwa wymiana między Interem a Olympique Marsylia

Jak donosi serwis „InterLive”, Inter Mediolan chce wzmocnić konkurencję w ataku poprzez kupno Arkadiusza Milika. Inter myśli o wymianie, w której oferuje Matiasa Vecino. Innym piłkarzem, który mógłby wziąć udział w wymianie, jest Arturo Vidal. O zainteresowaniu Chilijczykiem ze strony Marsylii pisaliśmy tutaj.

Włoski portal poświęcony Interowi powołał się na słowa Arka z wywiadu udzielonego „L’Equipe”.

– Chcę grać w najlepszych klubach na świecie, to jest mój cel. Czy będzie to za dwa lata czy za dwa miesiące, nie ma znaczenie. Moim celem jest po prostu to zrobić. Mam 27 lat i zamierzam zrobić wszystko, aby tak się stało – skomentował Polak.

źródło: fcinter.pl, interlive.it, sport.pl 

Michał Budzich