Arkadiusz Milik nie dostał oryginalnej koszulki w Marsylii? Polak gra w replice

Minęło już trochę czasu od transferu Arkadiusza Milika do Marsylii. Polak po kontuzji, której doznał krótko po odejściu z Napoli wrócił do gry i zaliczył cztery występy w barwach OM. Francuscy dziennikarze zauważyli jednak coś zaskakującego. Ich zdaniem napastnik gra w innej koszulce, niż reszta jego kolegów z zespołu.

Cztery mecze i dwa strzelone gole – na razie taki dorobek ma Milik po przejściu na Stade Velodrome. Działacze Olympique Marsylii nie ukrywają, że są zadowoleni z transferu polskiego napastnika. Francuscy dziennikarze doszli jednak do ciekawe odkrycia w sprawie 27-latka.

Inna koszulka

W sieci zamieszanie zrobiła interesująca teoria. Specjaliści od koszulek piłkarskich wychwycili, że Milik nie gra w normalnym klubowym stroju. Zamiast tego Polak gra… w replice, którą może kupić każdy kibic.

– Milik jeszcze nie zagrał w oryginalnej koszulce, które są dostępne tylko dla piłkarzy. Zamiast tego występuje w replice, którą każdy kibic może kupić w sklepie – stwierdził portal „footpack.fr”.

Na czym dokładnie polega różnica, którą zauważyli eksperci? Oryginalne stroje mają przede wszystkim haftowany herb (na koszulce Milika jest to nadruk). Dodatkowo są lepiej dopasowane do ciała i wykonane z nieco innego materiału niż repliki.

Czemu nie dostał normalnej koszulki?

Specjaliści przedstawili swoje teorie w sprawie Milika. Ich zdaniem możliwe jest to, że Polak po prostu niekomfortowo czuje się w oryginalnej koszulce. Możliwe, że jest dla niego po prostu za ciasna. Problem jednak w tym, że wcześniej grał w podobnym modelu w Napoli, i to przez kilka lat.

Według innego scenariusza winowajcą jest Puma. Marka, która dostarcza Marsylii stroje mogła nie wyprodukować jeszcze koszulki z nazwiskiem 27-latka. Tę teorię można natomiast łatwo obalić. Olivier Ntcham, który także został na Stade Velodrome sprowadzony zimą, zdaniem ekspertów gra w oryginalnym trykocie.

Oczywiście nie można wykluczyć, że to sam Milik stwierdził, że chce grać w replice. Być może lepiej sprawdza się w niższych temperaturach, lub faktycznie oryginalny strój był dla Polaka za ciasny.