Arbiter meczu Barcelony upamiętnił Diego Maradonę i apeluje. „Mam nadzieję, że żółta kartka Messiego zostanie anulowana”

Mateu Lahoz to sędzia spotkania z ubiegłego weekendu. Hiszpan był arbitrem meczu FC Barcelony z Osasuną. Lahoz nie mógł ominąć faktu, iż Leo Messi zdjął koszulkę, by uhonorować Diego Armando Maradonę, przez co pokazał Argentyńczykowi żółtą kartkę.

Arbiter spotkania przyznał w pomeczowym wywiadzie, że ma nadzieję, że ta kartka zostanie anulowana przez władze La Liga.

Serce mnie bolało, kiedy sięgałem po kartkę. Sądzę, że FIFA powinna robić wyjątki w takich przypadkach. Chociaż niechętnie, wykonałem jednak swoją robotę. Mam nadzieję, że La Liga anuluje tę żółtą kartkę Messiemu.

Według hiszpańskich mediów, Lahoz opisał sytuację w bardzo szczegółowy sposób. Takie zachowanie miało na celu oddanie hołdu Diego Maradonie.

W 73. minucie zawodnik Leo Messi grający z numerem 10 został ostrzeżony z następującego powodu: za zdjęcie koszulki po strzeleniu gola, pokazanie innej koszulki drużyny Newells’ Old Boys z sezonu 93/94, z numerem 10 na odwrocie – napisał sędzia w pomeczowym protokole.