Ansu Fati nie mógł zostać zawodnikiem meczu. Wszystko przez wiek

Zarówno FC Barcelona, jak i Ansu Fati mają za sobą udane inauguracyjne starcie w La Liga. 17-letni piłkarz Barcelony nie mógł otrzymać nagrody dla zawodnika meczu ze względu na swój wiek.

Dwie bramki, a do tego wywalczony rzut karny. A to wszystko w zaledwie 35 minut meczu Barcelony z Villarrealem. Ansu Fati był jedną z najjaśniejszych postaci swojego zespołu i udowodnił, że pomimo młodego wieku, należy mu się miejsce w wyjściowym składzie Dumy Katalonii.

Jak już jesteśmy przy młodym wieku Ansu Fatiego, to przejdźmy od razu do meritum. 17-latek swoją grą we wczorajszym spotkaniu zasłużył na nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu. Wyróżnienie jednak otrzymał nie Fati, a Jordi Alba, który również zaliczył solidny występ, choć nie tak dobry, jak jego młodszy kolega.

Wszystko przez sponsora rozgrywek La Liga, którym jest marka Budweiser. Jak wiemy, Amerykańska firma jest odpowiedzialna za produkcję piwa, a że Fati jest niepełnoletni, to nie mógł otrzymać wspomnianego wyróżnienia, a to powędrowało w ręce Jordiego Alby.

Michał Budzich