Angielscy dziennikarze przyznali własną Złotą Piłkę. Zwycięzca pozostawił rywali daleko w tyle

France Football zdecydowało o odwołaniu w tym roku gali Złotej Piłki. Dziennikarze dziennika Daily Mail postanowili przeprowadzić własny plebiscyt, który wygrał Robert Lewandowski.

Magazyn France Football postanowił, że w tym roku gala Złotej Piłki nie odbędzie się. Wszystko to z powodu braku wystarczających i uczciwych warunków, aby plebiscyt mógł się odbyć. Wielu osobom nie spodobała się ta decyzja, zwłaszcza Polakom, ponieważ Robert Lewandowski miał naprawdę duże szanse, aby wygrać.

Dziennikarze Daily Mail postanowili, że przeprowadzą własny, wewnątrzredakcyjny plebiscyt. Głosowano według zasad France Football: każdy uczestnik wskazał po trzech piłkarzy. Na pięciu z dziewięciu list na pierwszym miejscu znalazł się Robert Lewandowski.

Tempo, w jakim strzelał gole dla Bayernu Monachium, było prawie na poziomie znanym z gier komputerowych. Jest najlepszym środkowym napastnikiem na świecie. W tym roku powinien dostać Złotą Piłkę – skomentował Dominic King

Lewandowski nie strzelił gola tylko w dwóch meczach w 2020 roku. W pozostałych szesnastu występach zdobył 21 bramek – dodał Kieran Gill

Za pierwsze miejsce na liście zawodnik otrzymuje 5 punktów, za drugie 3 punkty, a za trzecie – 1 punkt.

Tak ułożyła się tabela w redakcji Daily Mail:

1. Robert Lewandowski – 34 punkty

2. Cristiano Ronaldo – 10 punktów

3. Virgil van Dijk – 8 punktów

4. Sergio Ramos – 6 punktów

5. Kevin De Bruyne, Sadio Mane, Erling Haaland – 5 punktów

8. Karim Benzema, Leo Messi – 3 punkty

10. Bruno Fernandes, Papu Gomez – 1 punkt

Kacper Polaczyk