Alphonso Davies szybki niczym Bolt? Kanadyjczyk w czołówce najszybszych piłkarzy Bundesligi w historii

Alphonso Davies we wczorajszym meczu przeciwko BVB podczas jednego ze sprintów osiągnął prędkość 35.3 km/h! Taka liczba gwarantuje mu miejsce tuż za TOP 10 zawodników w Bundeslidze, odkąd mierzony jest ten pomiar.

Wczorajszy mecz pomiędzy Bayernem Monachium, a Borussią Dortmund (1:0) przyniósł nam dodatkowy smaczek w postaci rekordowego sprintu Daviesa. Kanadyjczyk od początku swojej przygody imponuje nienaganną zwinnością oraz szybkością. Obecny sezon jest przełomowy dla 19-latka, który raczej na stałe zadomowił się w wyjściowej 11-stce Bawarczyków. Powyższy rekord może być polepszany niejednokrotnie, gdy spojrzymy, że Davies ma zaledwie 19 lat!

Powyższą prędkość (35.3 km/h) Kanadyjczyk osiągnął w sytuacji, kiedy podążał za Haalandem, który po błędzie obrońców miał okazję wyjść do sytuacji sam na sam. Wtedy pojawił się Alphonso, który niczym Grosik odpalił swoje turbo, dogonił rywala, a następnie odebrał mu piłkę.

Tak, szybkość jest moim głównym atutem. W nadchodzących latach pracy z moim zespołem niewątpliwie dowiem się więcej o mojej pozycji. Dzięki czemu pozwoli mi to na mniejszą ilość ucieczek do przodu, po których należy wracać. – wyznał Kanadyjczyk

Dla porównania warto podać prędkość najszybszego człowieka na ziemi. Usain Bolt podczas jednego z biegów na 100 metrów w szczytowym momencie osiągnął prędkość niemal 44.8 km/h! Jak widać różnice między piłkarzami, a zawodowymi sprinterami są zauważalne, mimo to szybkość Davies’a nadal robi wrażenie.

TOP 10 najszybszych sprintów w historii Bundesligi:

  1. Achraf Hakimi (36.20 km/h)
  2.  Kingsley Ehizibue (35.85 km/h)
  3.  Kingsley Coman (35.66 km/h)
  4.  Jeremiah St. Juste (35.60 km/h)
  5.  Fabian Johnson (35.50 hm/h)
  6.  Pierre-Emerick Aubameyang (35.44 km/h)
  7.  Sheraldo Becker (35.43 km/h)
  8.  Lukas Kluenter (35.40 km/h)
  9. Jan Rosenthal (35.39 km/h)
  10.  Arjtoms Rudnevs (35.39 km/h)
Michał Budzich