Alarm w Częstochowie po kompromitacji Rakowa. Zwołano pilne spotkanie z piłkarzami

W Rakowie Częstochowa nastała napięta atmosfera po kompromitującej porażce drużyny Dawida Szwargi w Pucharze Polski. Jak informuje Piotr Koźmiński z „WP Sportowe Fakty”, w częstochowskim klubie zwołano pilne spotkanie z piłkarzami.
Na wtorek zostały zaplanowane dwa ćwierćfinałowe mecze Pucharu Polski. W pierwszym spotkaniu Piast Gliwice mierzył się z Rakowem Częstochowa. Starcie to zakończyło się okazałym zwycięstwem gospodarzy 3:0. Porażka ta spowodowało odpadnięcie z rozgrywek podopiecznych Dawida Szwargi.
Po porażce z Piastem publicznie zareagował właściciel Rakowa, Michał Świerczewski. We wpisie na Twitterze napisał, że Raków stał się ligowym średniakiem. Dodał także, że jest to największy kryzys Rakowa od 2016 roku.

– Niestety, staliśmy się ligowym średniakiem. Nie ma sensu się oszukiwać, to nasz najpoważniejszy kryzys od 2016 r. Zebrałem wtedy trochę doświadczeń. Spróbujemy tą sytuacją zarządzić – przekazał Michał Świerczewski.
Zakulisowe rzeczy ujawnił Piotr Koźmiński z „WP Sportowe Fakty”. Jak czytamy, na 21:30 zaplanowano w Rakowie pilne spotkanie z piłkarzami. Na spotkaniu mają zjawić się wszyscy – od właściciela, przez zarząd, aż po wszystkich piłkarzy, nawet tych kontuzjowanych.

Niewykluczona jest zmiana trenera Rakowa w niedalekiej przyszłości. Posada Dawida Szwargi jest mocno gorąca. Piotr Koźmiński dodaje, że od jakiegoś czasu trwają w dyskusje na temat przyszłości młodego trenera.

źródło: wp sportowe fakty

Michał Budzich