Adam Nawałka ocenił zgrupowanie reprezentacji Polski. „Przeciwko Holandii źle to wyglądało”

 

Adam Nawałka udzielił wywiadu Przeglądowi Sportowemu. Były selekcjoner reprezentacji Polski wypowiedział się na temat minionego zgrupowania kadry Biało-Czerwonych. – Przeciwko Holandii źle to wyglądało – powiedział.

Cel osiągnięty

Reprezentacja Polski podczas wrześniowego zgrupowania przegrała z Holandią (0:2) na PGE Narodowym oraz wygrała z Walią (1:0) w Cardiff. Biało-Czerwoni utrzymali się w najwyższej dywizji Ligi Narodów.

Osiągnięcie tego celu było jednak sporym wyzwaniem. Adam Nawałka podsumował minione zgrupowanie na łamach Przeglądu Sportowego. Były selekcjoner skrytykował występ Biało-Czerwonych w meczu z Holendrami.

– Przeciwko Holandii źle to wyglądało. Zdominowali nas totalnie. Takie mecze musimy umieć wybiegać. Jeśli tego brakuje, to nie ma o czym mówić. Odpowiedni charakter to w piłce fundament. Żadna drużyna, nawet o fantastycznym potencjale, nie jest w stanie wygrać meczu, jeśli nie będzie zdeterminowana. Po meczu z Holandią dotarło do naszych zawodników, jak bardzo jest to ważne – powiedział Adam Nawałka.

Matty Cash zachwycony Piotrem Zielińskim. „Jest wśród TOP 3 piłkarzy, z którymi grałem” [CZYTAJ]

– Reakcja w meczu z Walią była odpowiednia, jeśli chodzi o charakter, zaangażowanie, determinację. Nie było straconych piłek, graliśmy kompaktowo, byliśmy odpowiednio nastawieni w grze obronnej – dodał były selekcjoner.

Źródło: Przegląd Sportowy