Adam Buksa dwukrotnie pokonał Przemysława Tytonia! Polak w czołówce najlepszych strzelców MLS [WIDEO]

To była udana noc Adama Buksy! Reprezentant Polski dwukrotnie pokonał bramkarza rywali i poprowadził swój zespół do okazałego zwycięstwa 4:1. Polak znajduje się w czołówce najlepszych strzelców ligi MLS.

Dublet Buksy!

Minionej nocy doszło do starcia Polaków w amerykańskiej lidze MLS. Naprzeciwko siebie stanęli Adam Buksa (New England Revolution) oraz Przemysław Tytoń (FC Cincinnati). Napastnik reprezentacji Polski nie miał litości dla swojego rodaka, którego pokonał aż dwukrotnie. Ostatecznie mecz zakończył się okazałym zwycięstwem gospodarzy 4:1.

10 bramek w sezonie

Dzięki dzisiejszemu znakomitemu występowi Adam Buksa przesunął się na 5. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców MLS. Polak ma na swoim koncie 10 bramek oraz 2 asysty. Lider klasyfikacji strzelców, Raul Ruidiaz, strzelił do tej pory 14 bramek.

Powołanie do reprezentacji

Przypomnijmy, że już wkrótce Adam Buksa stanie przed szansą debiutu w seniorskiej reprezentacji Polski. Napastnik New England Revolution znalazł się na liście powołanych piłkarzy przez Paulo Sousę na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Polski.

Michał Budzich