20000 funtów kary za spóźnienie na trening. Rygorystyczny regulamin Lamparda

W poniedziałek Frank Lampard przestał pełnić funkcję szkoleniowca Chelsea. Jego miejsce zajął Thomas Tuchel. Sport Bible przypomniał zasady, jakie Anglik wprowadził na początku pracy w The Blues.

Nieudany powrót

Frank Lampard w 2019 roku wrócił do Chelsea Londyn po 5 latach przerwy. Tym razem były piłkarz The Blues pełnił funkcję szkoleniowca. W poniedziałek Chelsea zakończyło współpracę z Lampardem. Były reprezentant Anglii poprowadził zespół w 84. spotkaniach. Niestety The Blues w tym sezonie nie zachwycali. Po 19. kolejkach Chelsea plasuje się na 9. miejscu z dorobkiem 29 punktów.

ZO

1000 funtów kary za telefon dzwoniący na klubowym spotkaniu

Wraz z odejściem Lamparda z The Blues Sport Bible przypomniał regulamin wymyślony przez anglika. Były szkoleniowiec na początku swojej pracy wprowadził kary finansowe dla swoich zawodników. Piłkarz Chelsea mógł wyłapać 500 funtów kary za każdą minutę spóźnienia na drużynowe spotkanie, a także tysiąc funtów za dzwoniący telefon podczas wspólnego posiłku.

Pełna lista kar:

 1. Spóźnienie się na dzień meczowy/wyjazd pierwszej drużyny – 2500 funtów
 2. Spóźnienie na przedtreningową zbiórkę – 2500 funtów (plus 2500 funtów za każde następne 15 minut)
 3. Spóźnienie na zajęcia na siłowni – 1000 funtów
 4. Spóźnienie na zabieg medyczny – 2500 funtów
 5. Spóźnienie na spotkanie drużynowe – 500 funtów za minutę
 6. Spóźnienie na trening – 20000 funtów
 7. Dzwoniący telefon podczas wspólnego posiłku lub spotkania – 100 funtów
 8. Nieodpowiedni ubiór/strój piłkarski na wyjazd z drużyną bądź dzień meczowy – 1000 funtów
 9. Niewracanie po meczu zespołowym autokarem bez poinformowania trenera bądź jego asystenta minimum 48 godzin wcześniej – 5000 funtów
 10. Odmowa lub niestawienie się na obowiązki korporacyjne lub społeczne – 5000 funtów
 11. Niezgłoszenie urazu bądź kontuzji przed dniem wolnym lub 1.5 godziny przed treningiem – 10000 funtów
 12. Spóźnienie na wizytę lekarską – 2500 funtów

Kary trzeba było zapłacić w przeciągu dwóch tygodni, w przeciwnym razie grzywna podwajała się. Zebrane fundusze przeznaczano na działalność zespołową i organizacje charytatywne.

Dodatkowo przedstawiciele zawodników mieli możliwość wstępu na teren klubu tylko, gdy Lampard wyraził na to zgodę. Pojawiły się również informacje dotyczące serwowania śniadań oraz wskazówki dotyczące piłkarzy wyjeżdżających zagranicę.

Mimo wprowadzonej dyscypliny, byłemu reprezentantowi Anglii nie udało się osiągnąć dobrych wyników z drużyną i musiał pożegnać się z posadą.

Kacper Polaczyk