17-letni Polak przed wielką szansą. Może zadebiutować przeciwko Milanowi!

Jakub Iskra jest 17-letnim zawodnikiem Spal. Polak pierwszy raz w karierze znalazł się w kadrze meczowej SPAL i ma szansę zadebiutować w pierwszej drużynie przeciwko Milanowi.

Jakub dołączył do ekipy Spal latem 2018, gdzie przeniósł się z Pogoni Szczecin. Władze Portowców bardzo chciały zatrzymać prawego obrońcę u siebie, proponowali mu treningi z pierwszą drużyną, lecz reprezentant Polski juniorów nalegał na wyjazd do Włoch. Iskra przez półtora roku trenował z młodzieżówką, lecz przez pandemię musiał powrócić do kraju. W maju po dwumiesięcznej przerwie powrócił do Italii, gdzie rozpoczął treningi z pierwszą drużyną Spal.

Po odbyciu dwutygodniowej kwarantanny młody piłkarz dołączył do zespołu, a w drugiej połowie czerwca został zgłoszony do rozgrywek, lecz nie udało mu się jeszcze nawet zasiąść na ławce. Dopiero dzisiaj spotkał go ten zaszczyt i kto wie, może zobaczymy go na boisku przeciwko Milanowi?

Jakub Iskra nie jest naszym jedynym reprezentantem w Spal. Poza nim barwy tego klubu reprezentują Thiago Cionek, Bartosz Salamon oraz Arkadiusz Reca. Drużyna Polaków walczy o utrzymanie, aktualnie zajmują ostatnie miejsce, a do bezpiecznej pozycji tracą 8 punktów.

Kacper Polaczyk