Zjawiskowa interwencja Wojciecha Szczęsnego. „Jest jednym z najlepszych bramkarzy w Europie”

Niedzielnego wieczoru Wojciech Szczęsny zachwycił kibiców. Polski bramkarz popisał się fenomenalną interwencją, dzięki czemu Juventus zdołał zremisować 0:0. Po meczu Wojtek zebrał liczne pochwały w mediach.
W niedzielny wieczór Juventus mierzył się na wyjeździe z Atalantą. Spotkanie zakończyło się remisem 0:0. Pełne 90 minut w drużynie gości rozegrał Wojciech Szczęsny. W kadrze meczowej zabrakło natomiast Arkadiusza Milika.
Bohaterem Juventusu we wczorajszym meczu okazał się Wojciech Szczęsny. Polski bramkarz zachował czyste konto. W 74. minucie meczu popisał się fenomenalną interwencją. Wówczas piłkę z rzutu wolnego w kierunku górnego narożnika bramki uderzył Luis Muriel. Szczęsny zdołał zbić piłkę na poprzeczkę, która następnie opuściła boisko.
Po meczu swojego bramkarza pochwalił trener Juventusu, Massimiliano Allegri. Włoski szkoleniowiec przyznał, że interwencja Polaka była niezwykła. Dodał także, że Wojtek jest jednym z najlepszych bramkarzy w Europie.
– To było niezwykłe. Z pewnością jest jednym z najlepszych bramkarzy w Europie. Miał kiepski wieczór przeciwko Sassuolo, ale to może się zdarzyć i nie przegraliśmy z jego powodu – skomentował Allegri.

Swoją interwencję skomentował także sam Wojciech Szczęsny. W pomeczowym wywiadzie przyznał, że po fatalnym meczu z Sassuolo potrzebował takiej interwencji.

– Nie wiem (jak to obroniłem – przyp. red.), ale nie wiem też jak to się stało, że pozwoliłem strzelić sobie takiego gola Laurienté w meczu z Sassuolo. To była ważna obrona, potrzebowałem jej po meczu z Neroverdi. Liczy się ciężka praca. Kiedy popełniasz błędy, po prostu pracujesz i starasz się poprawić – skomentował Wojciech Szczęsny.


źródło: juvepoland

Michał Budzich