Zdobył mistrzostwo Polski ze Śląskiem Wrocław. Zagra w B Klasie

Nowym zawodnikiem B Klasowej Sparty Będkowo został Cristian Omar Diaz. Argentyńczyk w sezonie 2011/2012 zdobył mistrzostwo Polski ze Śląskiem Wrocław.

Cristian Omar Diaz trafił do Polski latem 2010 roku. Zasilił wówczas szeregi Śląska Wrocław. Z Wojskowymi zdobył mistrzostwo Polski w sezonie 2011/2012. Jego przygoda w Śląsku zakończyła się w 2013 roku. Przez blisko 3 lata rozegrał w barwach Śląska 68 oficjalnych meczów. Zdobył w nich 18 bramek i zanotował 9 asyst.

Po zakończeniu przygody w Śląsku Wrocław Cristian Omar Diaz opuścił nie tylko Polskę, ale i Europę. Najpierw grał w Boliwii, a następnie w rodzimej Argentynie oraz na Dominikanie. Od lipca 2021 roku Argentyńczyk nie grał w profesjonalnym klubie.
Profesjonalna kariera odjechała już 37-letniemu napastnikowi. Mimo to nie postanowił na dobre rozstawać się z grą w piłkę. Jak się okazuje, Cristian Diaz wrócił do Polski. Będzie on grał w barwach B Klasowej Sparty Będkowo. Informacja została podana na oficjalnym fanpage’u klubu.

– Środkowy napastnik dzięki swojemu doświadczeniu będzie idealnym dopełnieniem naszej drużyny w drodze po upragniony awans i pomoże rozwinąć skrzydła pozostałym zawodnikom. Cristian wspomoże nasz klub nie tylko grą. Dzięki swojej wiedzy pomoże w rozwoju długofalowego projektu o którym wkrótce napiszemy więcej – czytamy.
Sparta Będkowo występuje obecnie na poziomie B Klasy, rozgrywając mecze w drugiej grupie wrocławskiej. Po rundzie jesiennej Sparta zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. Do lidera nowy zespół Cristiana Omara Diaza traci zaledwie 2 punkty.

Michał Budzich