Zaskakujące plotki dot. przyszłości Marka Papszuna. Chce go klub z Ligi Mistrzów!

Zaskakujące wieści dostarczyli dziennikarze „TVP Sport”. Według posiadanych przez nich informacji Marek Papszun wzbudził zainteresowanie klubu spoza Polski, który w tym sezonie rywalizował w Lidze Mistrzów.

Przed kilkoma dniami odbyła się szczególna konferencja prasowa Rakowa Częstochowa. Na wydarzeniu pojawili się właściciel klubu, Michał Świerczewski, oraz trener pierwszego zespołu, Marek Papszun. Panowie poinformowali o zmianie trenera Rakowa po końcu tego sezonu. Marek Papszun zdecydował się nie przedłużać umowy z dotychczasowym pracodawcą, pomimo ogromnej zachęty ze strony właściciela klubu.

Już od dłuższego czasu Marek Papszun zapowiadał, że w niedalekiej przyszłości będzie chciał zrobić sobie przerwę od pracy w roli trenera. Pomimo licznych zapowiedzi ze strony 48-latka, ostatnia informacja ze strony częstochowskiego klubu i tak zszokowała piłkarską społeczność w naszym kraju. Raków jest na najlepszej drodze do zdobycia mistrzostwa Polski. W związku z tym na początku przyszłego sezonu przystąpi do walki o Ligę Mistrzów. Taki argument nie okazał się jednak być kluczowym dla Marka Papszuna.

Wydawać by się mogło, że po zakończeniu tego sezonu Marek Papszun uda się na dłuższą przerwę. Tym bardziej, że wielokrotnie o tym otwarcie mówił. Tymczasem zainteresowanie jego osobę nie maleje. Według „TVP Sport”, sytuację polskiego trenera uważnie monitoruje Maccabi Hajfa! Izraelski klub jest w trakcie poszukiwań nowego szkoleniowca. Papszun jest jednym z czołowych kandydatów.

W tym sezonie Maccabi Hajfa rywalizowało w fazie grupowej Ligi Mistrzów, gdzie zdołali nawet pokonać Juventus 2:0. W lidze izraelskiej Maccabi okupuje pozycję lidera. Plan klubu na przyszły sezon jest jasny – ponowny awans do Ligi Mistrzów.


źródło: sport.tvp.pl

Michał Budzich