Zagraniczny trener wyraża chęć objęcia reprezentacji Polski! Był z nią łączony już wcześniej

Jeden z zagranicznych trenerów zgłosił swoje zainteresowanie objęcia reprezentację Polski. Szkoleniowiec ten był jednym z kandydatów podczas wcześniejszych wyborów selekcjonera Biało-Czerwonych.
W środę Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił rozstanie z Fernando Santosem. Tym samym Cezary Kulesza rozpoczął poszukiwania nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Głównymi kandydatami do objęcia drużyny narodowej wydają się być obecnie Marek Papszun i Michał Probierz. W tym kontekście wymienia się także nazwiska Jana Urbana, czy Adama Nawałki. Ostatnio pojawiła się także informacja o zainteresowaniu Kuleszy Kostą Runjaiciem, obecnym trenerem Legii Warszawa.
Swoją gotowość do objęcia reprezentacji Polski zgłosił także Gianni De Biasi, co przekazał portal „WP Sportowe Fakty”. Włoski trener miał zgłosić swoją kandydaturę do PZPN-u. Był on bliski objęcia Biało-Czerwonych już wcześniej. Jego zatrudnienie sondował były prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

W obecnej sytuacji zatrudnienie De Biasiego wydaje się jednak mało prawdopodobne. Cezary Kulesza musi się spieszyć i najprawdopodobniej postawi na polskiego trenera. Wdrażanie zagranicznego szkoleniowca, który musiałby zaznajomić się z obecnym klimatem w polskiej piłce, wiązałoby się z dużym ryzykiem.
Giovanni De Biasi to 67-letni trener urodzony we Włoszech. Posługuje się również albańskim paszportem. W przeszłości prowadził reprezentację Albanii a także takie kluby jak chociażby Torino, Udinese, czy Deportivo Alaves. Obecnie jest selekcjonerem reprezentacji Azerbejdżanu.

źródło: wp sportowe fakty

Michał Budzich