Xavi jednak na wylocie z FC Barcelony. Trzech kandydatów do zastąpienia hiszpańskiego trenera

Po ostatnich zawirowaniach wciąż nie jest pewne, kto będzie trenerem FC Barcelony w przyszłym sezonie. Gerard Romero podał w mediach nazwiska trzech kandydatów mogących zastąpić Xaviego na stanowisku pierwszego trenera Barcy.
W lutym 2024 roku Xavi ogłosił, iż porzuci pracę w roli pierwszego trenera FC Barcelony wraz z końcem sezonu 2023/2024. Po serii dobrych rezultatów Hiszpan zmienił zdanie. Xavi wraz z władzami klubu ogłosili przedłużenie współpracy. W ostatnich dniach doszło jednak do kolejnego zwrotu akcji. Według doniesień mediów Joan Laporta wściekł się na Xaviego i postanowił się z nim pożegnać. Oficjalnego potwierdzenia tej decyzji jednak jeszcze nie ma.

Nowe informacje odnośnie przyszłości FC Barcelony w kontekście pierwszego trenera przekazał ostatnio Gerard Romero. Hiszpański dziennikarz ujawnił nazwiska trzech trenerów, którzy mogliby przejąć pałeczkę po Xavim. Są to Rafa Marquez, Thomas Tuchel i Hansi Flick.
Rafa Marquez jest obecnie trenerem rezerw FC Barcelony. Z pewnością byłby to najłatwiejszy ruch do zrealizowania dla władz klubu, jednak z takiego wyboru nie byliby zadowoleni kibice. Hansi Flick od września 2023 roku pozostaje bezrobotny. Pod znakiem zapytania stoi jego ewentualna chęć do objęcia pogrążonej w kryzysie Barcy. Podobne pytanie można zadać przy Thomasie Tuchelu. Ten z kolei jest obecnie trenerem Bayernu, jednak już wkrótce kończy on swoją przygodę w bawarskim klubie i będzie wolnym trenerem.

Michał Budzich