Xavi blokuje transfer gwiazdy do FC Barcelony. Hiszpan nie chce go w swojej drużynie

FC Barcelona zbroi się na rynku transferowym. Według Javiera Miguela z „AS” sporo do powiedzenia w kwestii transakcji ma jednak Xavi. Hiszpan blokuje ponoć jedną z operacji działaczy Blaugrany. 

Już niebawem z Barceloną pożegnać ma się Ousmane Dembele. Francuz dogadał się ponoć z PSG, do którego trafić ma w ciągu kilku dni. Xaviemu obecnie zależy najbardziej na wzmocnieniu formacji defensywnej. Konkretnie chodzi o pozycję prawego obrońcy.

Blokowane transfery

Mistrzów Hiszpanii łączono jednak ostatnio z zupełnie innym typem zawodnika. Mowa o Joao Felixie, który dopiero co wrócił do Atletico Madryt z wypożyczenia do Chelsea. W rozmowie z Fabrizio Romano Portugalczyk stwierdził nawet, że marzy o tym, aby występować w koszulce Blaugrany.

Na plotkach słowach się na razie natomiast skończyło. W kwestii transferu nie słychać żadnych nowości. Powodem takiego stanu rzeczy ma być co ciekawe Xavi, który zablokował ten transfer. Hiszpan nie chce bowiem w swojej drużynie młodego gwiazdora.

Nie jest to jednak pierwsza tego typu sytuacja. Wcześniej media podawały, że Xavi zablokował również transfer Rubena Nevesa. Portugalczyk finalnie wylądował w Arabii Saudyjskiej.

– Xavi powstrzymał już przybycie Rubena Nevesa, kiedy wszyscy uznali je za rzecz oczywistą. Wszystko wskazuje na to, że będzie równie nieugięty w stosunku do innego Portugalczyka, który ma tego samego agenta – stwierdził Javier Miguel z „AS”.