Wojciech Szczęsny o transferach do Arabii Saudyjskiej: „Warto jest mieć inne priorytety, niż pogoń za pieniędzmi”

O możliwych przenosinach do Arabii Saudyjskiej wypowiedział się Wojciech Szczęsny. Jak przyznał, dla niego pieniądze nie są sprawą pierwszorzędną. Zamiast nich woli podjąć ciekawe wyzwania sportowe w Europie.

Tego lata ruszyła lawina transferów do klubów z Arabii Saudyjskiej. Saudyjczycy kuszą największe gwiazdy światowego futbolu ogromnymi pieniędzmi. Wizja łatwego zarobku skusiła już takich piłkarzy jak Cristiano Ronaldo, Karim Benzema, N’Golo Kante, Neymar, czy Riyad Mahrez. Na tym jednak z pewnością się nie skończy.

Póki co jedynymi Polakami w Saudi Pro League są Czesław Michniewicz i Grzegorz Krychowiak. Pierwszy z nich jest trenerem Abha FC, a drugi jest piłkarzem tego klubu. W ostatnich tygodniach mówiło się również o możliwych przenosinach do Arabii Saudyjskiej Piotra Zielińskiego. Ostatecznie ma on jednak pozostać w SSC Napoli.

O ewentualnych przenosinach do Arabii Saudyjskiej wypowiedział się Wojciech Szczęsny. Polski bramkarz przyznał, że woli podjąć fajne wyzwania, niż gonić za pieniędzmi. Zarobki nie są dla niego sprawą priorytetową.

– Naprawdę, pieniędzy mi nie brakuje w życiu. Ja wolę fajne wyzwania. A bronienie bramki Juventusu jest najfajniejszym wyzwaniem, jakie mogę przed sobą postawić – powiedział Wojciech Szczęsny.

– Rozumiem, że ktoś może podjąć taką decyzję. Absolutnie wydaje mi się to w miarę logiczne, ale też uważam, że warto jest mieć inne priorytety, niż pogoń za pieniędzmi – dodał polski bramkarz.

Michał Budzich