Włosi rozpływają się nad polskim talentem. Atalanta z superpucharem, a Kobacki z bramką [WIDEO]

Po długiej przerwie spowodowanej drugą falą koronawirusa wróciła włoska Primavera. Pierwszym spotkaniem po powrocie było finałowe starcie Atalanty z Fiorentiną w ramach Superpucharu. Do zwycięstwa ekipy z Lombardii przyczynił się polski napastnik – Olaf Kobacki.

Wyróżnienie dla piłkarzy

Primavera to młodzieżowe rozgrywki włoskich drużyn. Można to jednak porównać do rezerw polskich drużyn. Atalanta czwartkowego wieczoru zmierzyła się z Fiorentiną. Mecz rozgrywano na Gewiss Stadium, co było dużym wyróżnieniem dla piłkarzy akademii La Dei. Na tym obiekcie co dwa tygodnie swoje mecze rozgrywają podopieczni Gian Piero Gasperiniego. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Jedną z bramek dla Atalanty zdobył Olaf Kobacki.

Z ziemi polskiej do włoskiej

19-latek jest wychowankiem akademii Lecha Poznań. Do Atalanty dołączył po dobrym dla siebie sezonie 2016/2017. Kobacki co jakiś czas trenuje z pierwszą drużyną La Dei. Z naszych źródeł wiemy, że podczas jednego z ostatnich sparingów pomiędzy Primaverą, a pierwszą drużyną doszło do remisu 4:4. Polak wówczas strzelił cztery bramki dla swojego zespołu. Przed meczem jego sylwetkę polskim kibicom przybliżył portal laczynaspilka.pl. W czwartkowym spotkaniu o Superpuchar Primavery zdobył bramkę po indywidualnej akcji.

Oto wideo:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Olaf Kobacki (@koobacki)

Zauważony

Podczas transmisji czwartkowego finału na trybunach stadionu można było dostrzec szkoleniowca pierwszej drużyny Atalanty. Miejmy nadzieję, że Olaf Kobacki swoją dobrą postawą na treningach i bramkami dla Primavery przekona do siebie Gian Piero Gasperiniego. Występ polskiego atakującego był komentowany przez włoskich kibiców, którzy rozpływali się nad talentem piłkarzy Atalanty.

– Matko Boska. Zawodnicy, których Atalanta ma w sektorze młodzieżowym – jeden jest lepszy od drugiego. Kobacki i Vorlicky z pięknymi trafieniami.

Skrót całego spotkania poniżej: