Właściciel Rakowa poszerzy działalność? Może przejąć zagraniczny klub!

Słowackie media donoszą o możliwym rozszerzeniu działalności Michała Świerczewskiego, właściciela Rakowa Częstochowa. Zgodnie z plotkami Świerczewski miałby objąć jeden ze słowackich klubów.
Michał Świerczewski jest właścicielem Rakowa Częstochowa od 2015 roku. Jest kibicem tego klubu od lat 90′. Jak sam mówi, prowadzenie klubu piłkarskiego jest dla niego połączeniem pasji z realizacją marzeń. Prowadząc Raków, osiągnął z nim wiele sukcesów. Najpierw wprowadził ten klubu do Ekstraklasy, a następnie zdobył mistrzostwo Polski i zakwalifikował się do europejskich pucharów.
Prowadzenie Rakowa Częstochowa nie jest jedyną działalnością Michała Świerczewskiego. W 2002 roku wraz ze swoimi kolegami założył firmę x-kom. Obecnie jest prezesem spółki. Od 2011 roku x-kom jest sponsorem Rakowa Częstochowa.
Jeden ze słowackich profili na Twitterze podał, jakoby Michał Świerczewski był zainteresowany objęciem jednego z klubów na Słowacji. Mianowicie chodzi o FC Tatran Presov. Klub ten występuje obecnie w drugiej lidze słowackiej. Po rundzie jesiennej zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli, co daje udział w barażach o awans do słowackiej ekstraklasy.
Powyższą informację podał profil „Futbalove Zakulisie”. Miał on uzyskać tę informację od kilku polskich źródeł. Póki co nie ma jednak jeszcze żadnych poważniejszych informacji w tej sprawie. Póki co należy na tę sprawę wyłącznie jako ciekawostkę, choć nie należy nic wykluczać.

Michał Budzich