Wielkie słowa Xaviego! Porównał Lewandowskiego do Messiego i Ronaldinho

Robert Lewandowski wrócił do kadry meczowej FC Barcelony. Przed spotkaniem z Athletikiem Bilbao Polak został porównany przez swojego trenera do legend FC Barcelony – Leo Messiego i Ronaldinho.

Po krótkiej przerwie spowodowanej kontuzją Robert Lewandowski wraca do kadry meczowej FC Barcelony. Xavi uwzględnił Polaka w pomyśle na najbliższy mecz swojego zespołu. W niedzielę Barca zmierzy się na wyjeździe z Athletikiem Bilbao. Lewandowski najprawdopodobniej wystąpi od pierwszej minuty.

Xavi chwali Lewandowskiego

Na przedmeczowej konferencji prasowej Xavi Hernandez został zapytany przez jednego z dziennikarzy o Roberta Lewandowskiego. Pytanie dotyczyło wypowiedzi Polaka, który wcześniej stwierdził, że styl gry Barcy musi adaptować się do aktualnych czasów. W odpowiedzi na pytanie dziennikarza trener FC Barcelony porównał Lewandowskiego do legend klubu.

– Dużo rozmawiam z Robertem o futbolu. To osoba, którą porównujemy z takimi postaciami jak Ronaldinho, Messi – on zmienił mentalność drużyny. To nasz lider, a wszyscy piłkarze wokół niego się rozwijają. Komunikacja jest dla niego ważna, często rozmawiamy – powiedział Xavi Hernandez.

– Oczywiście 10 lat temu piłka nożna była inna. Teraz w ciągu 3 sekund możesz być pod oboma polami karnymi. Futbol był wolniejszy, miałeś więcej kontroli. Teraz ważniejszy jest wysoki pressing, wcześniej niektóre drużyny tylko broniły. Teraz większość zespołów cię pressuje, ważniejszy jest aspekt przejścia z obrony do ataku. Więc w pełni zgadzam się z Robertem – stwierdził Hiszpan.

– Ale to w żaden sposób nie zmienia naszej mentalności, sposobu gry. Tylko przeciwnik może nas do tego zmusić, jak zrobił to Paco Jémez ze swoim Rayo, oni świetnie wykorzystywali pressing. To zależy od przeciwnika i ich sposobu gry. Taktycznie futbol się bardzo poprawił, zespoły próbują większej liczby rzeczy. Wiele się zmieniło i trzeba się do tego dostosować – dodał trener FC Barcelony.


źródło: fcbarca.com

Michał Budzich