Wielka szansa Bartłomieja Drągowskiego! Niemiecki gigant chce Polaka

Kariera Bartłomieja Drągowskiego nabiera rozpędu. Polski bramkarz notuje kapitalne występy we Fiorentinie, co przełożyło się na zainteresowanie silniejszych klubów. Wśród nich znalazła się Borussia Dortmund!

Na Półwyspie Apenińskim każdy doskonale zna nazwisko Drągowski. 23-latek w tym sezonie rozegrał 20 meczów w barwach „Violi”. Pięć razy udało mu się także zanotować czyste konto. Włoscy dziennikarze niejednokrotnie zachwycali się interwencjami Polaka. „Drążek” wyrósł w Serie A na jednego z najlepszych polskich bramkarzy.

Zmiana warty w Dortmundzie

Z Fiorentiną Drągowski ma podpisany kontrakt do czerwca 2023 roku. Jak się jednak okazuje, może go nie wypełnić do końca. Wszystko przez Borussię Dortmund, która poszukuje nowego bramkarza.

„Żółto-Czarni” mają problemy z obsadzeniem bramki. Zarówno Roman Burki, jak i Marwin Hitz nie spełniają pokładanych w nich oczekiwań. Na domiar złego ten pierwszy zmaga się z problemami zdrowotnymi, co ma tym bardziej popychać BVB w stronę kupienia innego goalkeepera.

Działacze z Signal Iduna Park chcą latem pozyskać piłkarza, który będzie stanowić najwyższą jakość między słupkami. „Fussballtransfers.com” informuje, że to właśnie Drągowski ma być wyborem Borussii.

Miał być inny Polak

Plotki o zainteresowaniu BVB 23-latkiem pojawiły się równocześnie z… plotkami o zainteresowaniu Wojciechem Szczęsny. Włoskie media przekonywały, że taka transakcja mogłaby dojść do skutku, gdyby Juventus zakontraktował Gianluigiego Donnarummę.

Drągowski ma być jednak tańszym rozwiązaniem od bramkarza „Starej Damy”. Co więcej, klub miał już nawiązać kontakt z piłkarzem.