Wiadomo, na kogo może trafić Jagiellonia w el. Ligi Mistrzów. Nie wygląda to dobrze

Jagiellonia jest już pewna rywali, na których może trafić w eliminacjach Ligi Mistrzów. Białostoczanie staną przed niemałym wyzwaniem. 
„Duma Podlasia” po raz pierwszy w swojej historii zdobyła mistrzostwo Polski. Jagiellonia okazała się lepsza od Śląska Wrocław i Legii Warszawa, które kolejno zajęły drugie i trzecie miejsca w tabeli. Dzięki zdobytemu mistrzostwu Jaga zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Trudne zadanie

Jagiellonia jako mistrz Polski rozpocznie zmagania w eliminacjach od drugiej rundy, ale niestety nie będzie w niej rozstawiona. Białostoczanie mają przy tym najniższy współczynnik spośród wszystkich potencjalnych rywali. A wśród nich nie brakuje mocnych rywali.

„Duma Podlasie” może trafić na uznane w Europie marki. Mowa między innymi o takich drużynach jak PAOK Saloniki, Maccabi Tel Awiw, Ferencvaros, Karabach lub Bodo/Glimt. Na liście znajdują się jednak jeszcze Łudogorec czy Sparta Praga, z którym raczej też dwumecze byłyby sporym wyzwaniem.
Najciekawiej na papierze mógłby wyglądać pojedynek ze Slovanem Bratysława czy APOELem Nikozja. Teoretycznie najłatwiejszym przeciwnikiem mogłoby być HJK Helsinki.