Vuković gotowy przejąć Legię. „Zostawiłbym dumę na boku. I tak mam ważny kontrakt”

Aleksandar Vuković udzielił wywiadu portalowi Mozzartsport.pl. 42-letni Serb przyznał, że byłby gotowy schować swoją dumę do kieszeni i wrócić do Legii Warszawa, aby jej pomóc do końca sezonu.

Vuko o sytuacji Legii

Legia Warszawa zajmuje siedemnaste miejsce w PKO BP Ekstraklasie. W niedzielnym meczu z Górnikiem mistrzowie Polski przegrali 2:3 po golu w doliczonym czasie gry. Sytuacja warszawiaków jest dramatyczna. Aleksandar Vuković w rozmowie z portalem Mozzartsport.pl przyznał, że chętnie pomoże Legii.

– Tak wspaniały klub po zaledwie jednej trzeciej sezonu ma nikłe, matematyczne szanse na obronę tytułu. Nawet osoby wnikliwie śledzące polską piłkę nie pamiętają, kiedy było tak poprzednio. Legia istnieje od 105 lat i w tym sezonie pobiła już kilka negatywnych rekordów – powiedział były piłkarz Legii jeszcze przed meczem z Górnikiem Zabrze.

– Dotarły do mnie wiadomości, że mogę spodziewać się zaproszenia na spotkanie od właściciela klubu. Wiedziałem jednak, że to głównie plotki. Chociaż, hipotetycznie rzecz biorąc, niezależnie od goryczy, jaką odczuwam z powodu tego, jak się rozstaliśmy, zostawiłbym dumę na boku i byłbym gotów pomóc klubowi do końca sezonu – zadeklarował.

– I tak mam ważny kontrakt z Legią do połowy 2022 roku, więc nie stawiałbym żadnych dodatkowych warunków finansowych ani innych. Miałbym tylko prośbę związaną z osobami będącymi w klubie, z którymi nie chciałbym i nie mógłbym pracować – zakończył „Vuko”.

Legenda klubu

Aleksandar Vuković reprezentował barwy Legii Warszawa w latach 2001-2009. Dla stołecznego klubu zebrał łącznie 202 występy, w których strzelił 15 bramek i zanotował 14 asyst. Serb był pierwszym trenerem Wojskowych od kwietnia 2019 roku do września 2020. Obecnie pozostaje bez pracy.