Superliga ogłoszona jeszcze w niedzielę?! Zaskakujące doniesienia mediów

Powstanie Superligi zostanie ogłoszone jeszcze w niedzielę. Tak zaskakującą informację podał francuski „RMC Sport”. Jest to kompletne zaprzeczenie ostatnim wieściom o porozumieniu między największymi klubami a UEFĄ.

Choć ostatnimi czasy otrzymywaliśmy informacje o przekształceniach Ligi Mistrzów, w niedzielę wszystko okazało być nieprawdą. Koncepcja Superligi, która już od bardzo dawna spędza sen z powiek wielu działaczy, zdaje się wreszcie zmierzać ku realizacji.

Kość niezgody

„RMC Sport” podaje, że niektóre kluby jeszcze w niedzielę mają ogłosić utworzenie nowych rozgrywek. Jest to o tyle zaskakujące, że zaledwie kilka dni temu pojawiły się informacje o porozumieniu między klubami a UEFĄ. Organizacja miała dogadać się z przedstawicielami największych europejskich drużyn w sprawie nowego wyglądu Ligi Mistrzów.

Francuscy dziennikarze dodają, że wieczorem utworzenie Superligi ogłosi na razie 12 klubów. Mają to być: Manchester United, Liverpool, Manchester City, Arsenal, Chelsea, Tottenham, FC Barcelona, Real Madryt, Atletico Madryt, Inter Mediolan, AC Milan oraz Juventus.