Tomasz Hajto ostro o Goncalo Feio: „On był nigdzie, żeby się wypowiadać!” [WIDEO]

Goncalo Feio został nowym trenerem Legii Warszawa. Portugalczyk ma dobrą opinię w Polsce, a większość kibiców i ekspertów uznaje go za bardzo utalentowanego i oddanego pracy fachowca. Odmienne zdanie ma jednak Tomasz Hajto, który nie szczędził pod jego adresem gorzkich słów. 
Feio do tej pory pracował już w kilku uznanych polskich klubach. Na koncie ma Legię (wcześniej jako analityk), Raków Częstochowa czy Wisłę Kraków. W roli pierwszego trenera zadebiutował z kolei w Motorze Lublin, z którym awansował do 1. ligi i utrzymywał się w czubie tabeli. Obecnie prowadzi z kolei Legię, już jako główny szkoleniowiec.

„On był nigdzie”

Głównie za sprawą świetnej pracy, jaką wykonał w Motorze, Feio zyskał spory rozgłos i renomę na naszym podwórku. Z Lublina jednak odchodził w atmosferze skandalu, przez co zyskał łatkę furiata. Mimo to wciąż podkreśla się jego warsztat i talent do prowadzenia drużyn.

Z superlatywami, jakimi obsypywany jest Feio nie zgadza się natomiast Tomasz Hajto. Były reprezentant Polski w programie „Cafe Futbol” dość ostro wypowiedział się o nowym trenerze Legii.

– Sprzedał narrację, że jest mega fachowcem, że jest mega profesjonalny, się lubi z kimś pokłócić. Taki jest mój odbiór jako Polaka. Nie ma argumentu, żeby kogoś przekonać do swojej wizji. Życzę sobie, żeby był bardziej powściągliwy w swoich wypowiedziach. Niech nie uczy nas, Polaków, co my mamy robić i co jest profesjonalizmem – apelował.
– On był nigdzie, żeby się wypowiadać, kto jest profesjonalistą. Nie trenował z TOP 100 szkoleniowcami w Europie, tylko gdzieś był, nawet nie wiem gdzie.  Prosiłbym, żebyśmy się nim nie jarali. Ktoś się wypowiada, że on jest najlepszy taktycznie. Po czym my to wnosimy? Po jego gadaniu? Dostał szansę w Legii. Życzę mu i Jackowi Zielińskiemu, żeby to była rewelacyjna decyzja. Jeden zasługuje na szansę, żeby go trzymać w klubie po sześciu porażkach, inni nie. My nie doceniamy trenerów realnie. Jest wielu w Polsce trenerów, którzy powinni dostać w Legii pracę. Przyszedł uczeń do Legii, uczy się, by być trenerem – dodał Hajto. 

Dodaj komentarz