Tomas Petrasek o transferze Piątkowskiego: „To tylko kolejny przystanek”

W poniedziałek oficjalnie potwierdzono transfer Kamila Piątkowskiego. 20-latek pozostanie w Rakowie Częstochowa do końca sezonu 2020/21, jednak po jego zakończeniu przywdzieje barwy Salzburga. Kamil Walczak z portalu Ekstraklasatrolls.pl poprosił o krótki komentarz w sprawie tego transferu Tomasa Petraska.

Piątkowski podpisał z Salzburgiem kontrakt, który obowiązywać będzie do czerwca 2026 roku. W przypadku 20-latka mówi się, że kwota transferu wyniesie około 5-6 mln euro. „Byki” o sfinalizowaniu transakcji poinformowały na swoich social mediach.

„To tylko przystanek”

Tomas Petrasek nie ma wątpliwości, że Salzburg będzie dla Piątkowskiego jedynie chwilowym epizodem. Zdaniem Czecha jego młodszy kolega ma bardzo duży potencjał, co widział od ich pierwszego spotkania w Rakowie. Stoper nie ma wątpliwości w umiejętności Polaka, a także wierzy, że w Austrii rozwinie się jeszcze mocniej.

– Uważam, że Piona ma wszystko, co dzisiaj potrzebuje środkowy obrońca. Salzburg to dla niego świetne miejsce do rozwoju. Mocno wierze, że to tylko kolejny przystanek. Od początku, co przyszedł do Rakowa wiedziałem, że to chłopak o dużym potencjale – Mówił dla Ekstraklasatroll.pl Tomas Petrasek.

– Piona to bardzo fajny i dobrze wychowany chłopak, jego nie trzeba było jakoś specjalnie pilnować, na boisku sobie zawsze pomagaliśmy – Dodał Czech.

Petrasek w Rakowie występuje od 2016 roku. Czech wyrósł na lidera „Medalików” notując 123 występy i 31 goli. Do swojego dorobku dołożył także jedną asystę.

W tym sezonie ośmiokrotnie wybiegał na boiska Ekstraklasy, a nawet dwukrotnie umieszczał piłkę w siatce rywali. Od początku listopada 2020 roku zmaga się jednak z kontuzją, jednak ciężko pracuje, żeby powrócić do gry.