Tak reprezentacja Polski będzie poruszać się podczas Euro. PZPN zaskoczył swoją decyzją

PZPN przedstawił szczegółowy plan podróży reprezentacji Polski na mecze fazy grupowej podczas Euro 2024. Jak się okazuje. postawiono na niestandardowe rozwiązanie. Kadra poruszać się będzie… pociągiem. 
„Biało-Czerwoni” trafili do grupy z Holandią, Austrią i Francją. Turniej zainaugurujemy już 16 czerwca, meczem z „Oranje” w Hamburgu. Następnie czekają nas wyjazdy do Berlina i Dortmundu. Reprezentacja stacjonować będzie w Hannoverze, gdzie wyznaczono bazę na czas turnieju.

Pociągowe Euro

Logistyka jest nieodłącznym elementem każdego wielkiego turnieju. PZPN już teraz musi ustalić plan dla kadry, który pozwoli jej dostać się na spotkania najbardziej komfortową drogą. Jak się okazuje, w przypadku Euro 2024, federacja ma postawić na poruszanie się pociągiem. Nie ma co ukrywać, że taki plan jest dość niecodzienny.

– Prawdopodobnie – taki scenariusz też jest rozważany – będziemy podróżować koleją. Sieć kolejowa w Niemczech jest bardzo dobrze rozbudowana. Mieliśmy okazję kilkukrotnie się tymi kolejami podróżować i wygląda na to, że to jest dobre rozwiązanie – ocenił Łukasz Wachowski, sekretarz generalny PZPN dla TVP Sport. 
Warto tutaj zaznaczyć, że taki typ podróży mimo swojej nietypowości, może okazać się strzałem w „10”. Zazwyczaj reprezentacje preferują loty samolotami, co wiążę się z dodatkowym czasem spędzonym na odprawie i kilku innych formalnościach. W przypadku podróży koleją nie ma dodatkowych wymagań, wobec czego sama podróż jest dużo szybsza.

Dodaj komentarz