Szczepłek o przesądności Nawałki. „Do autokaru reprezentacji nie miała prawa wejść kobieta”

Adam Nawałka znany jest ze swoich przesądów. Stefan Szczepłek w książce „Mecze polskich spraw” zdradził jedną z wielu sytuacji, kiedy natura byłego selekcjonera reprezentacji Polski dała o sobie znać.

Przesądność Nawałki

Stefan Szczepłek we wspomnianej książce skupił się na reprezentacji Polski. W publikacji przebrnął przez historię najważniejszych spotkań biało-czerwonych. Dziennikarz przytoczył również anegdotę na temat przesądności Adama Nawałki. Szczepłek zdradził, że były selekcjoner reprezentacji Polski nie życzył sobie, by autokar prowadziła kobieta.

„Do autokaru reprezentacji nie miała prawa wejść kobieta. „Nawet żona Grześka Krychowiaka” – żartowali piłkarze.”

„Kiedy podczas Euro we Francji okazało się, że autokarem mającym odwieźć piłkarzy na mecz kieruje kobieta, trener powiedział, że nigdzie nie pojadą, dopóki za kierownicą nie siądzie mężczyzna. Francuzi na tyle stanowczo uświadomili trenerowi, że pani kierowca jest w pracy i polski trener nie będzie jej zwalniał, że musiał ustąpić. I nie był to mecz przegrany.”

Nie chcieli go denerwować

To nie była jedyna taka sytuacja za kadencji Adama Nawałki. Szczepłek przytoczył, iż innym razem selekcjoner nie dał za wygraną i spowodował zmianę dziennikarki prowadzącej studio.

„Ale trener postawił na swoim w innej sytuacji. Był bardzo niezadowolony, kiedy na stadionie w Kopenhadze zobaczył znaną dziennikarkę prowadzącą studio telewizyjne. Nie mógł jej odwołać. Ponieważ jednak Polska przegrała 0:4, to trzy dni później, na meczu w Warszawie, stacja, nie chcąc narażać się na gniew selekcjonera, zastąpiła dziennikarkę jej kolegą.”

Źródło: Mecze polskich spraw (Stefan Szczepłek), Twitter