Syn Messiego nie wiedział, że ojciec zdobył Złotą Piłkę. „Kiedy ją wygrałeś?”

Wyniki tegorocznego plebiscytu Złotej Piłki nadal budzą wielkie emocje. Hiszpański „AS” opublikował nagranie, na którym widać reakcję syna Leo Messiego na wygraną ojca. Słowa wypowiedziane przez 9-latka są bardzo wymowne. 

Przypomnijmy, że w poniedziałek, tydzień temu, Argentyńczyk wygrał głosowanie „France Football”. Piłkarz PSG sięgnął po swoją siódmą Złotą Piłkę w karierze, wyprzedzając o 33 głosy Roberta Lewandowskiego. Nie każdy zgadza się jednak z takim wynikiem.

Nie tylko kibice byli zaskoczeni

Sporo osób uważa, że Messi nie miał na tyle dobrego roku, aby sięgnąć po tytuł najlepszego zawodnika. Wygrana 34-latka wzbudziła nie lada kontrowersje i zaskoczyła nie tylko samych kibiców czy dziennikarzy. Nawet syn Argentyńczyka nie krył zdziwienia, co pokazuje opublikowane przez „AS” nagranie. Widać na nim, jak 9-letni Tiago pyta ojca o to… kiedy wygrał Złotą Piłkę.

– Kiedy ją wygrałeś? – pytał chłopiec.

– Dzisiaj – odpowiedział Messi.

– Dlaczego? – dociekał jego syn.

– Nie wiem – stwierdził piłkarz PSG.

Słowa Messiego wydają się bardzo wymowne. Nie należy się jednak doszukiwać w nich drugiego dna. Większy szum zrobiło samo pytanie syna piłkarza. Zresztą nie tylko on sobie je zadaje.