Spore osłabienie Lecha Poznań przed meczem z Rangersami! Zabraknie kluczowych zawodników

Problemy kadrowe Lecha Poznań narastają. W środę, dzień przed meczem Ligi Europy Kolejorz podał informację o tym, że do Szkocji nie poleciało kilku kluczowych zawodników. Przeciwko Rangersom nie zagrają m.in. Pedro Tiba, Jakub Kamiński, Bohdan Butko czy Djordje Crnomarković.

Brak wspomnianych zawodników może być kluczowy w starciu w Szkocji. Poznaniacy już ostatnio w Lidze Europy musieli łatać dziury w obronie przez pauzę Lubomira Satki. Do składu w ostatniej chwili wskoczył Crnomarković, który pod koniec meczu dostawał skurczów mięśni. Widać było brak pełnego przygotowania Serba do tego spotkania. W podstawowej jedenastce wystąpił również Tomasz Dejewski, dla którego Benfica była drużyną ze zdecydowanie zbyt wysokiej półki.

Lech Poznań ostatnio zremisował u siebie z Cracovią (1:1). Na boisku widoczny był brak Pedro Tiby, który doznał lekkiego urazu. Jeszcze niedawno Kolejorz informował na swojej stronie internetowej, że jest możliwość, by Portugalczyk poleciał na spotkanie z Rangersami. Ostatecznie jednak tak się nie stało. Środkowy pomocnik potrzebuje jeszcze kilku dni, aby wrócić do optymalnej formy fizycznej.

Klub podał również informację o tym, że problemy zdrowotne po treningach zgłosili Djordje Crnomarković i Jakub Kamiński. Według doniesień, piłkarze mają być do dyspozycji trenera Dariusza Żurawia już w przyszłym tygodniu. Podobnie wygląda sytuacja Bohdana Butko, który od kilku dni trenował indywidualnie po wyleczonej kontuzji.

Powracający po urazie Jan Sykora znalazł się w kadrze meczowej. Czech poleciał z drużyną do Glasgow i będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu przez Dariusza Żurawia.

Mecz pomiędzy Rangersami a Lechem odbędzie się w czwartek o godzinie 21:00.

lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka