Socios FC Barcelony wybrali najlepszy transfer tego sezonu. Robert Lewandowski na czele zestawienia

Socios FC Barcelony wybrali najlepszy transfer swojego klubu w tym sezonie. Udział w ankiecie wzięło 1000 osób. Konkurs wygrał Robert Lewandowski, który zebrał niemalże połowę głosów.

Kibice FC Barcelony, którzy również są częściowymi właścicielami klubu, nazywani są Socios. Na całym świecie jest ich blisko 200 tysięcy. Aby zostać czynnym członkiem klubu należy uiszczać roczną opłatę w wysokości 195 euro. W zamian socio otrzymuje na początek starter pack oraz własny karnet. Przynależność do klubu umożliwia branie udziału w wyborach oraz oferuje liczne zniżki m.in. w kwestii biletów.

1000 Socios zostało poproszonych o udział w ankiecie organizowanej przez kataloński dziennik Mundo Deportivo. Członkom FC Barcelony zadano kilka pytań. Jedno z nich dotyczyło najlepszego transferu w tym sezonie. W głosowaniu kibiców wygrał Robert Lewandowski, który uzbierał 49% wszystkich głosów. Tuż za nim znalazł się Andreas Christensen, na którego zagłosowało 37% Socios, którzy brali udział w badaniu. Podium zamknął Jules Kounde z 8% głosów. Tuż za podium znalazł się Raphina (5%). Ostatni uwzględniony w zestawieniu piłkarz, Franck Kessie, uzbierał zaledwie 1% głosów.

Dziennikarze Mundo Deportivo zapytali kibiców FC Barcelony o potencjalny powrót na Camp Nou Leo Messiego. 57% z nich jest za powrotem Argentyńczyka. 43% zagłosowało przeciw.

Michał Budzich